Denklik Avantajları Nelerdir?

Denklik ve Tanınırlık konularını Youtube ve web sitemiz aracılığı ile açıklığa kavuşturduk. Youtube kanalımız için (Tıkla).Özel Sektör de çalışmak isteyenler genel de denklik konusunu önemsemiyor fakat denkliğin bir iki faydası var tabii ki.

 • Lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra denklik almazsanız askerliğinizi 12 ay yapmak zorundasınız. Eğer alırsanız bu süre 6 ay olacaktır.
 • İşler planladığınız gibi gitmediğinde veya devlet dairesinde açık bir pozisyona başvurmak istediğiniz de denkliğinizin olmaması bu tarz fırsatları kaçırmanıza neden olacaktır.
 • İş bulma konusunda ise denklik +bir puan sağlar mı emin değilim fakat yararlı olacağına inanıyorum. Fazla belge her zaman iyidir.

Yukarıda yazdığım 3 madde denklik almanın avantajları olarak adlandırılmıştır. Yukarda yazan 3 madde sizin için bir önem teşkil etmiyorsa sizin için iyi olabilir. Çünkü, yurtdışında eğitiminizi tamamladıktan sonra Mavi diplomanız olacaksa, Avrupa ülkelerine gidip çalışma imkanınız oluyor ki çok güzel bir avantaj.

Denklik Avantajları Nelerdir?” için 2 yorum

 • 22 Ekim 2018 tarihinde, saat 04:34
  Permalink

  İlk 1000 e giren ünvlere YÖK nasıl denklik vermiyor? Odessa tıp ı düşünüyorum bu ünv hakkında düşüncelerin neler YÖK denklik verirmi ve odessa mavi diploma veriyormu çok kaynak araştırdım yine tüm yollar sana çıktı Allah razı için yardım et.

  Yanıtla
  • 5 Ocak 2019 tarihinde, saat 23:30
   Permalink

   Denklik değil Tanınırlık önemlidir. Bir üniversitenin Tanınırlığının olup olmadığını öğrenmek için YÖK’e dilekçe yazabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir